EN

PROGRAM SECRET STAGE


CHILLOUT, KIDS, DEMOSCENE & SOME MADNESS

Drukuj
27.05.2017 / SOBOTA / SECRET STAGE
 • 1045

  PREMIERA GRY LABIRYNT ŚMIERCI

  Artur Szyndler, Paladynat

 • 1130

  RETROELEKTRONICY NA FALI

  Dzisiejsze retro to już nie tylko emulacja. W gronie hardkorowych maniaków (które zresztą szybko się poszerza) coraz częściej powstają autorskie konstrukcje elektroniczne mające na celu dopalenie starych maszyn 8 i 16 bit, usprawnienie ich działania czy wręcz zastąpienie starych modeli. Coraz częściej też poza fanowską szajbą działalność taka potrafi stać się dochodowym biznesem. O zjawisku porozmawiamy z udziałem twórców retro - hardware.

 • 1215

  JAK STARE KOMPUTERY RADZIŁY SOBIE Z WYŚWIETLANIEM OBRAZU? CZ. I – ATARI 2600

  Pogadanka techniczna poświęcona sposobom wyświetlania obrazu na systemach komputerowych wyposażonych w szczątkowe ilości pamięci RAM. Część pierwsza święcona jest Atarii 2600. Prezentacja zawierać będzie lokowanie kodu asemblerowego i architektury sprzętowej konsoli, która przemeblowała rynek amerykański, w dobrym i złym znaczeniu tego zwrotu. 8^) Przewidziane demo "na żywo" programowania Atari 2600!

  Rafał Wiosna

 • 1300

  DLA DZIECI I NIE TYLKO: SPOTKANIE Z DOCENTEM PIĘĆ PROCENT O SZALONEJ HISTORII KOMPUTERÓW

  Podróż do początków komputerów, pierwszych maszyn liczących, w końcu zobaczymy Eniaka i porozmawiamy o teraz już archaicznych nośnikach danych... w końcu dotrzemy do komputerów, z których korzystali rodzice dzieci... Oprócz pogadanki z filmikami i animowaną prezentacją, będziemy mieli okazję zobaczyć z bliska stare nośniki danych – m.in. nośnik taśmowy Odry, dyskietki 8-calowe, karty perforowane, itp.. Rozbierzemy ZX Spectrum i spróbujemy odnaleźć jego mózg... Pogadance (podczas której do rozmowy angażowane są cały czas dzieci) towarzyszy animowana prezentacja.

  Marcin Kozioł, autor książki "Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów"

 • 1400

  DLA DZIECI I NIE TYLKO: ZASTOSOWANIE MINECRAFTA W EDUCKACJI

  Najlepiej uczymy się wtedy, gdy w proces nauki zaangażowane są emocje. Gdy, aby osiągnąć cel, musimy znaleźć drogę, wymyślić rozwiązanie czy uzyskać potrzebne informacje. Jeśli działaniom tym dodatkowo towarzyszy świetna zabawa, tak zdobytej wiedzy nie da się zapomnieć. Gra Minecraft jest doskonałym narzędziem umożliwiającym właśnie naukę przez zabawę.

  Justyna Płatek, MINDCLOUD.PL

 • 1430

  WARSZTATY DLA DZIECI: PROGRAMOWANIE W MINECRAFT

  Otwarte warsztaty w świecie gry uczące podstaw kodowania dla dzieci 7-11 lat. Wykorzystamy mod ComputerCraftEdu aby przy pomocy blokowych (wizualnych) poleceń sterować robotem w świecie gry Minercraft. Uczestnicy warsztatów wykonają szereg zadań na edukacyjnej mapie oraz wspólnie urządzą małą programistyczną dyskotekę na wspólnym serwerze.

  Ekipa MINDCLOUD.PL

 • 1630

  DEMOSCENA Z KLOCKÓW LEGO - PORÓWNANIE DEMOSCENY NA PRZYKŁADZIE C64 I DZIAŁAŃ AFOLi

  Rafał „jetboy” Piasek

 • 1700

  TWORZENIE FILMÓW W TECHNICE POKLATKOWEJ (STOP MOTION) Z KLOCKÓW LEGO

  Nagrodzony przez Warner Bros. i LEGO Group - reżyser, scenarzysta, animator i dźwiękowiec w jednym - opowie o kulisach powstawania filmów animowanych w technice poklatkowej (Stop Motion) z klocków LEGO.

  Dominik "Kalais" Skarbek-Kruszewski

 • 1730

  JAK TO DRZEWIEJ BYWAŁO, CZYLI HISTORIA LOKALIZACJI GIER W POLSCE

  Obecnie niemal każda gra, jaka pojawia się na polskim rynku jest zlokalizowana. Nie zawsze tak jednak było. Podczas tej prezentacji chciałbym przedstawić krótką historię powstawania polskich wersji językowych, począwszy od lat 80 aż po początek XXI wieku. Będzie sporo ciekawostek, dygresji i mam nadzieję dobrej zabawy.

  Ryszard Chojnowski

PATRONAT HONOROWY

PARTNER ORGANIZACYJNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER ZŁOTY

PARTNER SREBRNY

MAGIA PAPIERU

Partner Kreatywny

PARTNER STREFY CHILLOUT

PARTNER PIXEL AWARDS

INDIE SUPPORTER

PARTNER TAXI

MEDIA

PRZYJACIELE

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2017.