EN

FAQ


Kto pyta nie błądzi

PO CO?

Żeby oderwać się na chwilę od codzienności, spędzić udany weekend w świetnym towarzystwie i raz jeszcze poczuć niezapomniany klimat rozrywki (nie tylko elektronicznej) lat 80. i 90. ubiegłego wieku oraz zapoznać się z ofertą współczesnych niezależnych twórców gier wideo.

DLA KOGO?

Dla każdego! A w szczególności dla osób, które pamiętają czasy początków gier komputerowych w Polsce, komiksów czasów PRLu, salonów arcade i wszystkiego, co z tym związane. A także dla Waszych mężów / żon i dzieci. Współcześni gracze i przedstawiciele gamedevu także znajdą masę atrakcji.

GDZIE I KIEDY?

Pixel Heaven 2017 odbędzie się w dniach 25 - 28 maja w Warszawie. 25 maja to konferencja PIXEL.CONNECT 2017 w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w Warszawie, trzy kolejne dni (26-28 maja) odbędą się w Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wystarczy nabyć kartę wstępu (online lub na miejscu) i bawić się do woli. Zachęcamy do rejestracji online, która gwarantuje dostępność wejściówek i niższą cenę. Wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny (w towarzystwie pełnoletniego opiekuna). REJESTRACJA

CHCĘ ZOSTAĆ SPONSOREM / PARTNEREM MEDIALNYM

Świetnie! Impreza wymaga sporego zaangażowania, a także niemałych nakładów finansowych. W zamian za wsparcie oferujemy atrakcyjne możliwości reklamowe i udział w tworzeniu pozytywnego przedsięwzięcia cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem. Zapraszamy do kontaktu.

ALE CO TAM SIĘ BĘDZIE WŁAŚCIWIE DZIAŁO?

To trzeba zobaczyć samemu:) Przez trzy dni każdy uczestnik będzie mógł zagrać w kultowe gry lat 80. i 90. m. in. na ZX Spectrum, Atari, Commodore, automatach arcade, konsolach z epoki. Będą też oczywiście gry współczesne. Poza tym konkursy, flippery, niezwykłe wykłady, nagrody, wyjątkowi goście specjalni, koncerty, afterparty, stoiska sponsorów, partnerów, wystawców... A wszystko w przestronnych, postindustrialnych przestrzeniach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

CZY BĘDĄ KONKURSY DLA UCZESTNIKÓW?

Oczywiście - a do wygrania atrakcyjne nagrody! Szczegóły TUTAJ

I CO JESZCZE?

Naprawdę masa rozmaitych atrakcji. Wyjątkowi goście specjalni, spotkania z twórcami gier, gry planszowe, komiksy, konkursy i niespodzianki przygotowane przez sponsorów i partnerów medialnych, stoiska wystawców, koncerty, spotkania, premiery i pokazy gier współczesnych, no i niepowtarzalna, pozytywna atmosfera! Agenda Pixel Heaven będzie uzupełniana na bieżąco - po szczegóły zawsze zapraszamy na STRONĘ WYDARZENIA

CZY MUSZĘ DODATKOWO PŁACIĆ ZA UDZIAŁ W POSZCZEGÓLNYCH ATRAKCJACH?

Nie. Udział we wszystkich strefach i wydarzeniach podczas Pixel Heaven 2017 wliczony jest w cenę wejściówki. Dodatkowo należy jedynie zakupić kartę wstępu na Afterparty oraz do udziału w Turniejach (Competitor). Ponadto karta wstępu SUPPORTER zawiera t-shirt oraz specjalne wydanie magazynu Top Secret, który powróci jednorazowo podczas Pixel Heaven 2017.

CHCĘ KUPIĆ / SPRZEDAĆ / WYMIENIĆ SIĘ

W takim razie masz kolejny dobry powód, by pojawić się na PIXEL HEAVEN 2017 - będziesz miał możliwość zaoferowania do sprzedaży i wymiany wszelakiego retro stuffu: komputerów i konsol z epoki, osprzętu, oprogramowania, komiksów itp.

NOCLEGI, TRANSPORT

Impreza odbywa się na Żoliborzu, przy stacji Metro Marymont - tak więc dojazd jest wyjątkowo łatwy i wygodny o każdej porze dnia i nocy, natomiast oferta noclegów nieopodal jest bardzo bogata. Polecamy Hostel Wilson, gdzie na hasło PIXEL otrzymacie 10% dodatkowej zniżki.

JAK MOGĘ POMÓC?

Na wszelkie sposoby! Ale szczególnie chętnie przyjmiemy pomoc od osób, które zechcą dostarczyć na Pixel Heaven 2017 sprawny i kompletny sprzęt komputerowy 8/16 bit oraz osobiście pomóc w przygotowaniach i organizacji. Chcesz pomóc - skontaktuj się z nami.

MAM DODATKOWE PYTANIA

Fajnie. Zadaj je śmiało TUTAJ.

CZY BĘDZIE AFTERPARTY?

A jakże! Zapraszamy w sobotę 27 maja od 20.30. Więcej informacji TUTAJ

O CO CHODZI Z TYMI INDYKAMI?

Podczas Pixel Heaven odbędzie się piąta edycja Indie Basement, na które złożą się wystawa PIXEL.EXPO, część panelowa PIXEL.CONNECT i konkurs na najlepsze gry niezależne prezentowane podczas Pixel Heaven – PIXEL.AWARDS.

A WYJĄTKOWI GOŚCIE?

Każda edycja Pixel Heaven to wyjątkowi goście specjalni – legendarni twórcy, którzy swoją pozycję przypieczętowali w ubiegłym wieku i na trwale zapisali się w historii branży. W roku 2013 odwiedził nas Frederick Raynal – twórca między innymi Alone in the Dark. Rok później gościliśmy dwie legendy branży: Jona “Jopsa” Hare – twórcę Sensible Software (który przy okazji dał koncert na żywo) oraz Mike’a Montgomery’ego – jednego z założycieli Bitmap Brothers. W roku 2015 odwiedzili nas Jeff Minter, Dino Dini i Sam Barlow. Rok 2016 to wizyta Bena Daglisha, Braci Oliver, Petro Tyschtchenko oraz Petera Molyneux (via Skype, ale zawsze)… Informacje na temat gości tegorocznej edycji znajdują się TUTAJ

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2017.